محصولات نیسا 

انواع محصولات نور خطی نیسا لایت

سه نوع اصلی چراغ خطی شامل چراغ آویز ، روکار و توکار است.

چراغ آویز خطی عموما از سیم های بکسل معلق برای آویز کردن از سقف استفاده می کنند و بیشتر مناسب فضا هایی با ارتفاع استاندار سقف ( بیشتر از 270 سانتی متر ) است. این چراغ همچنین برای ایجاد نور تاکیدی خیره کننده ایده آل هستند.

چراغ های نور خطی روکار برروی سطح نصب شده و برای شرایطی مناسب هستند که چراغ های آویز به دلیل ارتفاع کم سقف قابل استفاده نباشند. به علت دیده شدن بدنه این چراغ ها پس از نصب، اغلب این چراغ ها دارای بدنه ای از جنس آلومینیوم اکسترود شده می باشند.

چراغ های نور خطی توکار خود شامل دو دسته نور خطی توکار لبه دار ( نیمه توکار ) و نور خطی توکار بدون لبه می باشد. در نورهای خطی نیمه توکار پروفیل چراغ توسط فنرهای مخصوص در محلی که قبلا در سقف کاذب برش خورده است نصب می گردد. بعلت روش نصب این چراغ نیاز به ایجاد یک لبه برگشت داده شده روی پروفیل چراغ بوده تا بتواند با عملکرد همزمان خود به همراه فنر مخصوص چراغ را در محل خود نگاه دارد. از آنجایی که این لبه پس از نصب روی سطح سقف قرار می گیرد به این دسته اصطلاحا چراغ خطی نیم توکار گفته می شود.

در چراغ های خطی بدون لبه ( فریم لس ) یک پروفیل زیرسازی عموما توسط پیچ به سقف کاذب متصل می گردد. این پروفیل توکار یک محفظه مجزا جهت نصب سایر اتصالات چراغ داخل سقف به وجود می آورد. پس از اتمام رنگ آمیزی سقف این اتصالات که شامل منبع تغذیه چراغ، نوار های ال ای دی خطی و طلق دیفیوزر پخش کننده نور و … می باشند در محل از پیش طراحی شده خود داخل این پروفیل توکار قرار می گیرند.